Dantelli Tığ İşi Çocuk Örgü Elbise Yapılışı

Dantelli tığ işi çocuk örgü elbise yapılışı ile sizlere bu yazın favorisi olacak bir örneği tanıştırmak istiyoruz. Oldukça hoş duran bu örgü tarifi ile siz de kız çocuğu örgü elbise yapılışı ile hemen kızınıza bir elbise örebilirsiniz. Yaz aylarında da rahatlıkla kullanılabilen bu tığ işi çocuk elbise örneği aynı zamanda içine badi ve külotlu çorap giyilerek kış aylarında da ev gezmelerinde ya da farklı mekanlarda tercih edilebilir.

Tığ işi dantelli fiyonklu çocuk elbisesi
Tığ işi dantelli fiyonklu çocuk elbisesi

Tığ işi dantelli elbise yapımı ile tiril tiril bir rahatlıkta olan bu elbise içerisinde çocuğunuz oldukça rahat edecek. Boş zamanlarını dantel örerek değerlendirenler, bunu hobi haline getirenler ya da örgü işleri yaparak para kazanmak isteyenler bu örneği kesinlikle örebilir.

Resimdeki örnekte beyaz renkli ip kullanılmıştır. Üzerinde yaka bölümünde kurdele ve fiyonk kullanılan bu elbisede ayrıca fiyonk üzerinde beyaz inci tercih edilerek bir çiçek haline getirilerek boncuklarla süsleme yapılmıştır.

Yakası kurdelalı tığ işi çocuk elbisesi
Yakası kurdelalı tığ işi çocuk elbisesi

Harika bir görünüme sahip olan bu tığ işi örgü çocuk elbisesi kısa zamanda yapılarak bitirebilir. Yaz aylarında babet tarzı bir ayakkabı ya da şık sandaletler ile kızınıza giydirebilirsiniz. İsterseniz içerisine düz beyaz bir şifon yapabilir ya da beyaz bir düz elbise varsa bunun içinde kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin kombinlemenize kalmış bir durum. Örgü çocuk plaj elbisesi olarak da bu örneği yapıp kullanılabilir.

Tığ işi çocuk elbisesi anlatımlı
Tığ işi çocuk elbisesi anlatımlı

Yukarıdaki resimlerde tığ işi örneğin nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde farklı açılardan görebilirsiniz. Aşağıda ise bu güzel dantelli beyaz elbisenin kız çocuğunun üzerinde nasılda güzel durduğunu görebilirsiniz. Bu harika örneği siz de kızınız için ya da herhangi bir yakınınız için örebilirsiniz.

Beyaz dantel tığ işi çocuk elbisesi modeli
Beyaz dantel tığ işi çocuk elbisesi modeli
Tığ işi elbise örneği
Tığ işi elbise örneği

Hem ön kısımdan hemde arka kısımdan el işi çocuk elbisesi modelinin nasıl durduğunu yukarıdaki resimlerde görebilirsiniz. İçerisinde ise beyaz bir astardan yine askılı bir şekilde içlik dikebilir ya da düz beyaz bir elbise alınarak da bu dantel elbise ile beraber kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Babet Patik Örneği Yapılışı Resimli Anlatımlı başlıklı makalemizde anlatımlı patik örneği, babet patik örgü ve babet patik örneği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir