Dantelli Örgü Kese Modelleri Örnekleri

Dantelli örgü kese modelleri örnekleri aslında günümüzde kullanım şekli ile değilde daha çok bir aksesuar ya da dekoratif bir malzeme olarak kullanılan tasarımlar arasında gelmektedir. Eski dönemlerde naylon poşetler yokken alışveriş esnasında kese kağıdı ya da hanımlar tarafından örülen örgü alışveriş keseleri bulunmaktaydı. Şimdilerde ise bu amaca göre hiç kullanılmamaktadır.

Dantel kese örnekleri ile siz de dekoratif aksesuarlar yaparak evinize renk ve farklılık katabilirsiniz. Süs eşyası olarak dantel kese modelleri masanın üzerinde, duvarlarda ya da mutfaklarda içerisine herhangi bir şey koymak için tasarlanabilir.

Dantel tesbih kesesi örneği
Dantel tesbih kesesi örneği

Aynı şekilde daha eski dönemlerde içi pamuk dolu örgü iğnelik keseleri yapılmaktaydı. Şimdilerde ise bu iğneliklerin yerini farklı plastik araçlar aldı. Siz de daha ileride kendi çocuklarınıza bu örnekleri göstererek ya da evinize yaparak ne işe yaradığını güzel anılarınız ya da hikayeleştirdiğiniz anlatımlarınız ile ona aktarabilirsiniz.

Sizde kese kağıdının ya da dantel iğnelik kullanılan yılları bilmiyor olabilirsiniz bunun için aşağıdaki galerimizi inceleyebilir ve bu konuda fikir sahibi olabilirsiniz. En güzel örnek kese modelleri içeren galerimizde siz de beğendiklerinizi yaparak evinize dekorasyon anlamında katkı sağlayabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Bayan Örgü Örnek Şapka Modelleri başlıklı makalemizde el örgüsü şapkalar, örgü bere şapka modelleri ve örgü şapka örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir