Buğday Başaklı Yelek Modeli Yapılışı


Buğday başaklı yelek modeli yapılışı hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda ve aşağıdaki galerimizde bulabilirsiniz. Hem güzel bir örnek olan hem de hırka, yelek ya da bebek yelekleri örnekleri için kullanacağınız bu modeli eminim siz de çok beğeneceksiniz. Buğday başaklı yelek örneği şiş ile yapılarak sırası ile örülmektedir. Aynı zamanda başaklı gelin yeleği olarak da bu örneği yapabilirsiniz. Bu yılın en çok sevilen modeli olan bağlamalı lastik örgü yelek modeli de bu örnek ile yapılır ve oldukça güzel ve hoştur.

Her yörede farklı şekilde bilinen bu örnekleri siz de örerek en güzel şekilde kıyafetlerinizin üzerinde kullanabilirsiniz. Açıklamalı yelek örnekleri arasında gelen bu modeli videodan izleyerek siz de uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken dikkatli bir şekilde izlemek ve uygulamaktır.

Buğday başakları yelek modeli için Şerife hanımın açıklayıcı anlatımından faydalanmak istedim. Şerife hanım örneği tam olarak gösterebilmek için hem açık yeşilden hem de koyu yeşilden bu buğday başağı motifi yapımı için örnekleri videoda göstermektedir. Daha sonra her aşamada anlatarak bilgilendiren ve açıklayıcı bir şekilde aktaran bu modeli acemi kişiler dahi iyice izleyerek başarabilir.

Aynı zamanda aşağıda ki galerimizde sizin için bir kaç farklı modelde ki başak desenli örgü yelek örnekleri yer almaktadır. Ortası başaklı örnek, çift başaklı yelek örneği, ortası başaklı motifleri ve ters başak örnek motifi bulabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan 20 Tane Örgü Yazlık Çocuk Elbise Modelleri başlıklı makalemizde örgü çocuk elbiseleri, örgü elbise modelleri ve örgü yazlık çocuk elbiseleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir