Boncuklu Yemeni Kenarı Örnekleri


Boncuklu yemeni kenarı örnekleri ile çeyizlerin vazgeçilmez yemeni oyalarını en güzel ve en göz alıcı şekilde yapabilirsiniz. Burada sizler için paylaştığım örnekler arasında farklı renklerde ki boncuklar ve çeşitli şekilleri bulunmaktadır. Genç kızlar ve kız annelerinin aradığı bu müthiş örnekler ile çeyizlere rengarenk ürünler katabilirsiniz.

Boncuk oyalı yemeni modelleri için istediğiniz renkte ki yemenileri tercih edebilirsiniz. Üzerinde renkli çiçeklerin yer aldığı, düz renkli ya da dantelli yemenilere bu boncuklu oyaları yapabilirsiniz. Tahta ve diğer türde ki boncuklar her türlü baş örtüsü modeline yakışmakta ve yemenileri daha da güzelleştirmektedir. Sevdiklerinize armağan edeceğiniz bu harika motifli yemeni modelleri ile her daim sizi hatırlamalarını sağlayabilirsiniz.

Boncuklu yemeni modelleri için sizlere vereceğimiz şahane örnekler içerisinden seçimlerinizi yapabilirsiniz. En beğenilen harika boncuklu yemeni oyaları sayesinde çeyizleri yeni baştan düzenleyebilirsiniz.

Boncuklu püsküllü yemeni kenarı
Boncuklu püsküllü yemeni kenarı

Yukarıdaki örnekte boncuklara püsküller eşlik ederek daha modern bir hava verilmiştir. Tığ oyası boncuklu yemeni kenarı ile misafirliğe gidebilir ve şık kıyafetler üzerinde kombin yapabilirsiniz.

Çiçek boncuklu yemeni oyası
Çiçek boncuklu yemeni oyası

Boncuklu iğne oyası yemeni kenarı olarak karşımıza çıkan bu çiçek boncuklu tülbent kenarı ile siz de kıyafetlerinize uygun renklerde tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Siyah boncuklu iğne oyası modeli
Siyah boncuklu iğne oyası modeli

İğne oyası boncuklu oya tasarımı için iğne kullanılmıştır. Zarif bir örnek olan bu model hem tülbent kenarı hem de yemeni kenarı için uygun bir modeldir.

Yemeni kenarı boncuklu iğne oyası
Yemeni kenarı boncuklu iğne oyası

Boncuklu iğne oyası modeli olarak iğne ile tek tek tülbente işlenen bu özel örnek çeyizlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Yakın akrabalara hazırlanan çeyizlik bohça içerisinde bu tarz örnekler kullanabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Örgü Altıgen Motifi Yapımı - Battaniye İçin Örgü Motif Örnekleri başlıklı makalemizde altıgen motif, altıgen motif yapılışı ve bebek örgü battaniye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir