Boncuklu Yazma Kenarı Modeller – Yazma Oyası Örnekleri


Boncuklu yazma kenarı modelleri kapalı hanımların sıklıkla tercih ettiği ve örtündüğü oya örnekleri arasında gelmektedir. Yemeni ve yazma kenarı oyası olarak bu güzel örnekler her daim modasını korumaktadır. Boncuklu yazma oyası örnekleri ile farklı desenler oluşturabilir ve yazma uçlarında farklı bir hava yaratabilirsiniz.

Genç kızların özellikle çok sevdiği örnekler arasında yer alan yazma kenarı boncuklu oyalar ile siz de sevdiğiniz modelleri ortaya çıkarabilirsiniz. Tahta boncuklu yazma modelleri eski yıllarda olduğu gibi yeniden ön plana çıktı ve hanımların tercihleri arasında yer aldı. Yazma örnekleri boncuklu olarak farklı bir çok desende ve renkte kullanılabilir. Tığ oyası boncuklu yazmalar içerisinde hem ip ile yapılan örnek hem de boncuklar kullanılabilir. Aynı şekilde iğne oyası boncuklu yazma modelleri arasında da bu tarz motifli ve boncuklu örnekleri bir arada kullanabilirsiniz.

Boncuklu yazma modelleri için kullanacağınız boncuk renklerine kendiniz istediğiniz gibi karar verebilirsiniz. İster beyaz boncuklar ile bir papatya deseni yapın isterseniz sarı boncukları kullanın. Bu tamamen sizin zevkinize yapacağınız örnekte kullanacağınız yazmaya göre değişmektedir. Eğer elinizde bir yazma varsa ona uygun renklerde ki boncukları almanızı tavsiye ederim. En güzel boncuklu oyalar için hemen tığı, iğneyi, ipliği ve boncukları hazır edin.

Yukarıdaki videoda tığ işi kolay boncuklu oya modeli anlatılmaktadır. Siz de videodaki gibi beyaz boncuklar ile kolay bir örneği öncelikle eski bir bez parçasına deneyebilir ve aynı işlemleri tekrar izleyip en doğrusunu yapabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Tülbent Oyaları ve Havlu Kenarı İğne Oyası Modelleri başlıklı makalemizde çeyizlik iğne oyaları, iğne oyası havlu kenarı ve iğne oyası tülbent hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Aramalar
yazma örnekleri 2018, iğne oyası yeni modeli boncuklu, iğne oyasıyla boncuk maraş tülbenti, yazma modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir