Boncuklu Tığ Oyası Modelleri

Boncuklu tığ oyası modelleri arasında yemeni kenarına, fular kenarına, namazlık kenarına, tülbent kenarına yapılan birbirinden müthiş tasarımlar bulunmaktadır. Siz de bu güzel kenar oyası modelleri arasından en beğendiğinizi kullanarak örebilirsiniz. Tığ işi boncuklu oya modelleri arasında çiçekli desenlere sahip boncuklu tasarımlar kullanılmaktadır.

Boncuklu çiçek oyası modelleri farklı renklerden tasarlanarak yazma ve tülbent kenarlarına işlenmektedir. Sırası ile yapılan motifler için farklı renk oya ipleri kullanılmaktadır. Kolay tığ oyaları ile siz de kendinize basit örnekleri kısa sürede yapabilirsiniz. Boncuklu oya örnekleri arasında tahta boncuklardan yapılan yemeni kenarı boncuklu oyalar da bulunmaktadır.

Çeyiz hazırlığı yapan müstakbel gelin adayları ya da anneleri kısa zamanda yapılan yazma kenarı boncuklu oyalar ile çeyizlerine yeni ürünlerde katmaktadır. Özellikle çeyiz bohçaları içerisinde yakın akrabalara bazı yörelerde bu yemeniler hediye edilmektedir. Siz de hem kolay hem de boncuklar sayesinde gösterişli olan bu yemeni oyaları yapabilirsiniz. En basit modellerin ve zor örneklerin yer aldığı galerimizden en beğendiklerinizi bilgisayarınıza kayıt ederek örnekleri çıkarabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Ahşap İle Geri Dönüşüm Fikirleri başlıklı makalemizde ahşap ile geri dönüşüm, ahşap palet fikirleri ve geri dönüşüm fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Aramalar
yazma oyaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir