Boncuk ve Tel İle Kolye Modeli Yapımı – Resimli Olarak Gösterimle

Boncuk ve tel ile kolye modeli yapımı sayesinde siz de kendi el işçiliği yeteneğiniz ile bu güzel kolyeleri yapabilirsiniz. Boncuklu kolye modelleri son dönemlerde oldukça moda tasarımlar arasında gelmektedir.

Boncuklu kolye yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler arasında metal bir tel, şekil vermek için bir sopa ya da sarımsak döveceği ve boncuklar…

Boncuk ve telden kolye yapımı - 1
Boncuk ve telden kolye yapımı – 1

Boncuklu kolye modelleri arasında farklı bir çok şekil ve desen bulunmaktadır. Biz sizlere en kolay olan modeli sırası ile aşağıdaki resimlerde gösteriyoruz. Çok ucuz fiyatlara satın alacağınız tel ve kolyeden kendi hayal gücünüze göre şekillendireceğiniz binlerce kolye, bileklik tarzı tasarımlar ortaya çıkarılabilir.

El işleri arasında yapıp satılabilecek ürünler içerisinde gelen bu boncuklu kolye örnekleri istenirse örgü de eklenerek daha farklı bir şekilde de yapılabilir.

Örgü motifli bileklik için hemen yazıya tıklayabilir ve tığ işi örgü küpe modelleri içinde bu yazıya tıklayarak hemen örneklere ulaşabilirsiniz.’bknz.

Tel ile kolye yapımı için kullanılan malzemeleri bujiteri ya da hobi dükkanları gibi yerlerden temin edebilirsiniz. Aynı zamanda tel kırma sanatı olarak halk eğitim merkezlerinde de bu eğitimler ayrıca alınabilir benden söylemesi…


Bir önceki yazımız olan Örgü Altıgen Motifi Yapımı - Battaniye İçin Örgü Motif Örnekleri başlıklı makalemizde altıgen motif, altıgen motif yapılışı ve bebek örgü battaniye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir