Bohem Tarzı Ev Dekorasyonu


Bohem tarzı ev dekorasyonu aslında içinizden geleni ev dekoruna yansıtmak diyebiliriz. Yani nasıl oluyor diye soruyorsanız öncelikle bohem tarzının tam olarak ne olduğundan bahsedelim. Bohem özgür yaşam tarzı 1970 yıllarında çıkan bir fikirdir. Evinizin tarzı eğer bohem ise o halde perde, halı ve mobilyalar buna göre dizayn edilmiş demektir.

Dekoratif bohem tarzı dekorasyonunda kullanılan tüm eşyaları etkileyen bir düşünce ve dizayndır. Eşyaların kendine has bir sofistike havası bulunmaktadır. Dekorasyon için kullanılan tüm eşyaların aslında gözü yorduğu düşünülmektedir fakat dizaynı doğru bir şekilde yapılan bohem ev dekorasyonu harika bir sonuç çıkarabilir. Eski parçaları da değerlendirebileceğiniz bir tarz olan bohem ile kendi özgür iç dünyanızı yansıtabilirsiniz.

Bohem tarzı salon dekorasyonu için renkli kumaşlarda ki mobilyaları tercih edebilir ve ahşap dolaplar, mobilyalar da bu tarz için uygundur.

Berjer seçimleri de ev dekorasyonunda bohem tarzını yansıtmak için bir ayrıcalık sağlamaktadır. Salon dışında bohem tarzı yatak odası dekorasyonu için yatak başlığı, komidin, abajur ve yatak örtüsü seçimleri bu tarza uygun şekilde yapılmalıdır.

Antre dekoru için göz alıcı bir giriş yapabilir, oturma odası dekoruna uygun aksesuar seçimleri ile odanızı zenginleştirebilir, çalışma odası dekoru için her daim tercih edilen sıradanlıktan kurtulabilir, genç odasına uygun renklerde seçimler yapabilir, çocuk odası, yatak odası, balkon, kış bahçesi gibi tüm mekanları bohem tarzı dekorasyon ile süsleyebilirsiniz. Özgür ruhunuzu eşyalarınız ile beraber yaşatabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Antre Dekorasyonu İçin Fikirler başlıklı makalemizde antre aksesuar, antre dekorasyonu ve antre dekoru hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir