Bebek Odası Dekorasyonu Fikirleri

Bebek odası dekorasyonu fikirleri içerisinde en göz alıcı tasarımlar arasında sizin için özel olarak hazırladığımız modeller yer almaktadır. Özellikle bebek odası dekorasyonu düşünüldüğünde akla kız için pembe renk erkek içinde mavi renk gelmektedir. Fakat siz de klasik renkler yerine farklı bir bebek odası dekoru kullanabilirsiniz. Bunun için hazırladığımız yazımızda yeni fikirler bulabilirsiniz.

Bebek odası dekorasyonu için öneriler;

Genel olarak toplumda erkek çocukları için mavi renk uygun görülmekte, kız için ise de pembe bebek odası dekoru kullanılmakta. Artık gelişen teknoloji ile siz de farklı renklerde ki tasarımları bebek odasında tercih edebilirsiniz. Özellikle bebeğe enerji verecek renkleri ve bebek odası duvar kağıtları seçiminiz olmalıdır. Çizgi film karakterlerinden meydana gelen tasarımları odada kullanabilirsiniz.

Sticker ve duvar kağıtları özel anti bakteriyel yüzeye sahip olan ürünlerden tercih edilmelidir. Ayrıca çevre dostu zararsız malzemelerden tasarlanan ürünler bebekler için sağlıklıdır.

Bebek beşik modelleri için farklı dizaynlar tercih edebilirsiniz. Beşik üzerinde cibinlik ya da tüllerden oluşan dizaynlar tercihiniz olabilir. Erkek bebek odası dekorasyonu için ise arabalı beşikleri tercih edebilirsiniz.

Bebek odası halı modelleri arasında ise farklı bir çok seçenek mevcuttur. Göze çarpan halı modelleri çocukların cinsiyetlerine göre kullanılabilir.

Dekoratif bebek odası modelleri arasında şık seçimler yaparak bebeğinizin odasını büyüleyici ve masalsı bir ortama çevirebilirsiniz. Ayrıca duvar askısı şeklinde dizayn edilen bebek elbise asma rafları da odada kullanılabilir.

Bebek odası takımları arasında özellikle aydınlatma seçimleri önem taşımaktadır. Uykuya ihtiyacı olan bebeklerin odası loş ışık ile aydınlatılmalıdır.


Bir önceki yazımız olan 2017 Bebek Yorganları başlıklı makalemizde bebek nevresim takımı, bebek uyku seti ve bebek yorgan modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir