Bahçeniz İçin Yaratıcı Korkuluk Fikirleri

Bahçeniz için yaratıcı korkuluk fikirleri ile siz de kendi ellerinizle yaptığınız bu korkuluğu bahçenize asabilir ya da dekoratif olarak bahçenize yerleştirebilirsiniz. Korkulukları sadece bahçenizi korumak için değil evinizde sergilemek ve dekoratif anlamda ortama şıklık ve güzellik katmak için de korkuluk modelleri olarak kullanabilirsiniz. Sevimli korkuluk modelleri ile siz de evinize sevimlilik katabilirsiniz.

1- Yapraklardan korkuluk yapımı

Resimdeki örnekte her korkulukta olduğu gibi yuvarlak bir kafa yerine bu tarz farklı bir tasarım tercih edilmiştir. İnsan formunu taklit olarak hazırlanan korkuluk için üzerinde kıyafetler kullanılmıştır. Saman kullanarak bu şekilde bir korkuluk modeli siz de yapabilirsiniz.

Yapraktan korkuluk yapımı
Yapraktan korkuluk yapımı

2- Kumaştan korkuluk örneği

Korkuluğu gerçek bir insana benzetmek yerine siz de bahçenizde bulunan meyve ve sebzelere bazı hayvanların gelmemesi için bu şekilde bir çare bulduysanız o halde bu tasarım tam da size göre. Kuş ve buna benzer hayvanları bahçenizdeki mahsulleri yemekten uzak tutmak için görsel olarak korkutucu ve kumaşlarla kaplı bu korkuluğu yapabilirsiniz. Üzerindeki kumaşlar rüzgardan sallandıkça hayvanlar korkarak bahçeden uzak duracaklar.

Kumaştan bahçe korkuluğu
Kumaştan bahçe korkuluğu

3- Saksı ve samandan korkuluk

Dekoratif korkuluk modeli olarak siz de bu resimdeki gibi bir örneği yapmaya ne dersiniz? Samandan korkuluk olarak hazırlanan bu dekoratif süs için küçük saksıları tercih edebilirsiniz.

Saksıların içini saman ile doldurun küçük halatlar ile birbirine bağlayın ve hasır üzerine surat çizerek saksıya geçirin. İşte bu kadar basit!

Samandan korkuluk örneği
Samandan korkuluk örneği

İşte Size Bir Kaç Tane Daha Yaratıcı Dekoratif Korkuluk Modelleri


Bir önceki yazımız olan Kolay El İşi Ponpon Nasıl Yapılır? Ponpondan Dekoratif Süsler başlıklı makalemizde ponpon modelleri, ponpon yapılışı ve ponpon yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir