Babet Patik Örneği Yapılışı Resimli Anlatımlı


Babet patik örneği yapılışı özellikle hanımların en çok ilgi gösterdiği örnekler arasında gelmektedir. Özellikle ev gezmelerinde ve oturmalarda kullanılan babet patikler farklı farklı örnekleri ile her yerde dikkat çeker hale gelmiştir. Eminim siz de bu örneği gördüğünüzde hemen örmek isteyecek ve bu babet patik örneği için galerimizi tek tek inceleyeceksiniz. Babet patik örnekleri arasında özellikle anlatımlı olarak yer alan bu örneği daha önce örgü ören herkes anlayarak yapacaktır.

Sadece kış aylarında değil aynı zamanda soğuk günlerde ve özellikle güneş görmeyen evlerde yaz kış bu patikler oldukça işe yaramaktadır. Basit babet patik örneği oldukça kolay motifleri ile kısa zamanda bu örneği bitirmenize yardımcı olacaktır.

Babet patik örneği yapımı
Babet patik örneği yapımı

Babet patik yapımı için öncelikle 3 adet kalın şişe ihtiyacınız vardır. Yine kalın mavi bir ip ile örülen örnekte ki gibi siz de kalın bir ip tercih edebilirsiniz. Bayan babet patik modeli iki şiş ile başlanarak topuk bölümü yapılmakta daha sonra ise 3 şiş ile devam edilmektedir.

Kesinlikle herkesin hayranlıkla bakacağı babet patik örneği yapılışı ile siz de sevdiklerinize bu güzel örnekten hediyelik yapabilirsiniz. İsterseniz bu modeli küçültüp bebek ve kız çocuklarına da örebilirsiniz.

Babet patik başlangıç örneği
Babet patik örgü - 2
Babet patik örgü – 2
Babet patik deseni - 3
Babet patik deseni – 3
Babet patik üç şişle yapılışı - 4
Babet patik üç şişle yapılışı – 4
Babet patik topuk örneği - 5
Babet patik topuk örneği – 5
Babet patik topuk kısmı örneği - 6
Babet patik topuk kısmı örneği – 6
Babet patik desenli örneği 10
Babet patik desenli örneği 10
Babet patik orta kısmı - 11
Babet patik orta kısmı – 11
Babet patik örnek - 12
Babet patik örnek – 12
Babet patik alt kısmı özel motif deseni ile örülmüştür. Siz de bu tarz örgüler ile kendinize, çocuğunuza, annenize, kardeşinize ya da yakınlarınıza bu harika babet patik örneğini örebilirsiniz.
Mavi babet patik modeli
Mavi babet patik modeli resimde görüldüğü gibi üzeri saç örgüsüne benzeyen bir örnek ile yapılmıştır. Örgü işini bilenler kesinlikle bu modelin örneğini çıkararak kısa sürede bitirip giyebilir. Hanımlar sizlere kolaylıklar diliyorum inşallah örneğimizi beğendiniz!

Bir önceki yazımız olan Çocuk Örgü Atkı Bere Takımları - Hiç Bir Yerde Bulamayacağınız Atkılı Bereler başlıklı makalemizde bere atkı takımları, çocuk atkı bere modelleri ve örgü atkı bere hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir