Anlatımlı Resimli Makrome Örgü Yapımı – Makrome Nasıl Yapılır?

Anlatımlı resimli makrome yapımı ile siz de resimlerde ki bu örneğe bakarak makrome örgü yapımı için bilgi edinebilirsiniz. Farklı bir örgü stili olan bu makrome ona özel ipi ile isimlendirilmiştir. Makrome ipi ile çok farklı örnekler yapabilirsiniz.

Bazı el işleri ve örnekler için makrome örnekleri yapılabilir. Bu sayede daha gösterişli ve güzel durması da sağlanabilir. Başlangıçta biraz zorlansanızda bu tekniği öğrendiğinizde eminim daha kısa zamanda daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Makrome örgü ile güzel el işi çanta yapabilir ya da bir duvar süsünü ev dekoru için kullanabilirsiniz. Sadece ev aksesuarı değil aynı zamanda makrome bileklik modelleri de kıyafetler ile uyum sağlayan önemli takı örnekleri arasında gelmektedir. Diğer takı modelleri içerisinde de makrome ipleri tercih edebilirsiniz.

Resimli makrome yapımı ile siz de bu saç örgüsüne benzeyen örneği yapabilirsiniz. Özellikle ilkokullarda ki iş eğitimi gibi derslerde bu teknik öğretilmektedir. Siz de kendinizi geliştirerek daha özel modeller yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Örgü Altıgen Motifi Yapımı - Battaniye İçin Örgü Motif Örnekleri başlıklı makalemizde altıgen motif, altıgen motif yapılışı ve bebek örgü battaniye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir