2017 Tül Perde Modelleri


Evinizde ki odaları tamamlayan perdeler ve tül perde modelleri odanın dizaynını tamamlayan en önemli unsurlar arasındadır. Tül perdeleri salonda, oturma odasında, yatak odasında, yemek odasında, mutfakta ve çocuk odası gibi evin her mekanında kullanabilirsiniz. Evinizi şık bir şekilde döşemek için odalarınızda mobilyalarınız ile uyumlu perde modellerini kullanabilirsiniz.

Evinizde ki odanın daha ferah ve geniş gözükmesini istiyorsanız perdenin ve duvarın aynı renk olmasına özen göstermelisiniz. Evinizin odasında kullandığınız mobilyalar göze çok çarpıyor ve şaşalı ise o zaman doğru ambiansı yaratmak için odalarda ki perdelerde daha sade modelleri tercih etmelisiniz. Perde modellerinde ise o kadar çok çeşit var ki arasından bir tanesi seçmek oldukça zor oluyor.

Özellikle stor perdeler temizlik açısından zor olduğu biraz tercih edilmede zorluk yaşanabiliyor. Aynı şekilde jaluzi perde çeşitlerinde de temizlik konusunda tereddütler yaşıyorsanız aşağıda sizler için paylaştığımız perde temizliklerini inceleyebilirsiniz.

Zebra ve Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Aslında yeni çıkan stor perde modelleri arasında kendini temizleyen stor perdeler son yıllarda en çok tercih edilenler arasında. Siz de stor perdelerde temizlik konusunda zahmet yaşarım diyorsanız Taç markasında bulunan ve kendisini ışık ile temizleyen stor perdeleri kullanabilirsiniz.

Normal stor perdeler ise yaklaşık olarak 3 ya da 4 sene sorunsuz kullanılır. Fakat sonrasında temizlik için beyaz sabun ile köpürtme işlemi yaparak temiz bir sünger ile perdenizi temizleyebilirsiniz. Perde iyice sıkılmış hafif nemli kalmış sabunlu sünger ile oklavaları çıkarıldıktan sonra silinir. Daha sonra durulama gerek yoktur. Sadece suyunu bir havlu ile alarak tekrar takarak kurumaya bırakabilirsiniz.

Kumaş Jaluzi Perde Temizliği Nasıl Olur?

Bu perde türü çabuk yıprandığı ve rengi solduğu için dikkatle temizlenmelidir. Herhangi bir sabun ya da deterjan kullanılmaz. Sadece temizlemeden önce elektrikli süpürge ile tozunu almalısınız. Daha sonra iyice sıkılmış mikrofiber bez ile kapalı konumda iken tek tek silebilirsiniz.

Ahşap Jaluzi Perde Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Sadece bu perdelerin temizliği için üretilen fırça şeklinde ki toz alma ürünleri ile ahşap jaluzi perde tozunu alabilirsiniz. Ardından ise üzerinde kir ve toz deterjana batırılmış bir bez ile alınır ve daha sonra kurulanır. Kapalı şekilde kuruması sağlanır.

2017 salon perde modelleri, tül perde modelleri, tül perde modelleri 2017, tül 2017 modelleri, 2017 tül desenleri, perde modelleri 2017, tüm perde modelleri, yeni evlere tül perde modelleri, yeni tül modelleri 2017

Aşağıda ki 2017 tül perde modelleri arasından umarım siz de en beğendiğinizi evinizin herhangi bir odasında kullanabilirsiniz.

En özel ve en özel tasarımların yer aldığı galerimizde her odanız için ayrı birer perde örneğini görebilirsiniz. Son yılların en çok dikkat çeken renkleri ile oluşturulan perdeler pileli detayları ve üzerinde ki işlemeleri ile dikkatleri çekiyor. Eskiden sadece perde uçlarında kullanılan işlemeler şimdilerde ise perdenin tüm bölümlerine yayılarak daha da dikkat çekici hal alıyor. Trend tül perde modelleri sadece tek başına değil aynı zamanda da üzerinde ki fon perdeler ile uyumu da aranan dekoratif özellikler içerisinde yer alıyor.

Burada yer alan perde modelleri incelediğinizde son yılların en favori modellerini ve renklerini görebilirsiniz. İşlemeler, çiçekler, simler ve daha fazlası için hemen galerimizi inceleyebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Bellona Şık Koltuk Takımları başlıklı makalemizde bellona koltuk takımı, bellona mobilya ve dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir