2017 Dantel Masa Örtüsü Modelleri


2017 Dantel masa örtüsü modelleri için tasarlanan bu eşsiz örnekleri sizler ile buluşturmak için bu özel yazımızı ve galerimizi hazırladık. Dantel masa örtüsü modelleri hanımların en çok merak ettiği ve aradığı örnekler içerisinde gelmektedir. En güzel örnekleri yapmak isteyen hanımlar birbirlerine yaptıkları işlerden örnekler vererek bu zincir bu şekilde devam etmektedir. Günümüzde teknolojinin gelişimi ile artık Anadolu işlemeleri ile yapılan bir el işi masa örtüsü modeli Doğu kültürüne sahip hanımlar ile buluşarak çok çeşitli yaratıcı örnekler ortaya çıkmaktadır.

Dantel masa örtüleri içerisinde tabi ki el işçiliği oldukça önemlidir. Üzerinde kullanılan desenler ve örme tekniği masa örtüsü modelinin gösterişli ya da sade olmasını bizlere göstermektedir. Tığ işi masa örtüsü modelleri içerisinde çok çeşitli motifler yer almaktadır. Örneğin bir kelebek motifli masa örtüsü modeli daha çok mutfak masalarında tercih edilirken, üzerinde farklı çiçek işlemelerinin bulunduğu masa örtüleri de salon masa örtüsü modelleri içerisinde kullanılmaktadır.

İğne oyası masa örtüsü modelleri ise daha zor ve zaman isteyen bir iştir. Tek tek iğne işe yapılan motifler bir araya getirilerek ortaya çok farklı bir desen çıkarılabilir. Ya da hem tığ işinin yer aldığı hem de iğne oyasının kullanıldığı dantel işi masa örtüsü modelleri de mevcuttur. İşte birbirinden güzel masa örtüsü modelleri özel galerimizde sıralanıyor.


Bir önceki yazımız olan English Home Nevresim Takımı Modelleri başlıklı makalemizde English home, English home nevresim ve English home nevresim takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir