12 Adet En Güzel Örgü Bebek ve Çocuk Hırka Modelleri


En güzel örgü bebek ve çocuk hırka modelleri arasında bebekler için birbirinden müthiş tasarımlar yer almaktadır. Örgü bebek ceketleri olarak da kullanılan bu örneklerde hem kışlık hem de yazlık hırkalar bulunuyor. Örgü bebek hırka modelleri içerisinde yer alan örneklerde yeni doğmuş bebekler için şirin ve bir o kadar da güzel örnekler bulunmaktadır.

Örgü çocuk hırka örnekleri olarak farklı motiflere sahip tasarımları hem de düz örgüler ile basit bebek hırka örnekleri de yeni başlayanlar için yer almaktadır.

Robadan erkek bebek örgü hırka modeli
Robadan erkek bebek örgü hırka modeli

Ters ve düz örgü ile yapılan ve 2 sırada bir yönleri değişen bu örneği Işıl hanımın tarifi ile siz de kısa sürede başarabilirsiniz. Aşağıdaki bebek örgü yelek örneği videolu tasarım 1 ve 1,5 yaş bebekler için uygundur.

Eğer henüz çok küçük bebeğiniz varsa 3 aylık gibi yine aynı videoda ki sayı ile başlayın fakat bebekler için özel satılan iplerden alın.

Örneğin; %80 akrilik ve %20 polyamid olan baby soft isimli iplik ile bebeğinize bu örneği yapabilirsiniz

Tam 5 bölümden oluşan Işıl hanımın robadan erkek bebek örgü hırka modeli için siz de tek tek izleyebilirsiniz. Aynı zamanda modelin şapkası ve patiği de bulunmaktadır.

Yukarıda ki galeri de hem kız çocukları için hem de erkek çocukları için hırka örnekleri yer almaktadır. Aşağıda ki videolu modelin ise hem şapkası hem de patiği bulunmaktadır. Tek tek videoları yavaşlatılmış şekilde izlerseniz kesinlikle siz de bu müthiş örneği en güzel şekilde yapabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin…

Robadan Bebek Hırka Modeli – 1.BÖLÜM

Robadan Bebek Hırka Modeli – 2.BÖLÜM

Robadan Bebek Hırka Modeli – 3.BÖLÜM

Robadan Bebek Hırka Modeli – 4.BÖLÜM

Robadan Bebek Hırka Modeli – 5.BÖLÜM


Bir önceki yazımız olan Buğday Başaklı Yelek Modeli Yapılışı başlıklı makalemizde başak motifi nasıl yapılır, başaklı yelek örneği ve buğday başaklı örgü yelek hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir