10 Adet Kavanoz İle Yapılacak En Kolay Şeyler

10 adet kavanoz ile yapılacak en kolay şeyler ile siz de evinizin bir köşesinde duran kavanozları değerlendirebilir ve kavanozları şahane bir şekilde süsleyebilirsiniz.

Siz de kesinlikle kavanozları atmayın ve kendin yap fikirleri ile onları değerlendirin. Evinizde ne kadar cam kavanoz varsa toplayın ve onları yeniden hayata geçirmek için bu harika tasarımları inceleyin yapmaya başlayın. Birbirinden güzel ve yaratıcı fikirler ile siz de kavanozları dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Kavanoz süsleme fikirleri sayesinde bahçeleri, odaları, terasları ve balkonları dekore edebilirsiniz. Aksesuar olarak dekoratif kavanoz modelleri harika seçimler sunmaktadır.

İşte en kolay kavanoz ile yapılacak şeyler!

Kavanozla Bahçe ve Balkon Aydınlatması Yapabilirsiniz!

Cam kavanozlar ve özellikle bebek maması bulunan küçük kavanozları bu aksesuarlar için tercih edebilirsiniz.

Küçük kavanozdan aydınlatma
Küçük kavanozdan aydınlatma

Bebekler için hazır satılan Bebelac ve hero baby gibi cam kavanoz mamaları bebek tükettikten sonra onları atmayın. Dışında ki kağıdını temizleyerek resimdeki gibi içerisine deniz kumu ya da taşları içlerine doldurun. Üzerine ise yine hazır halde 6’lı 8’li gibi satılan bu mumlardan alın ve kenarlarına bu şekilde zincirler veya ince hasır halat dolayarak bir yere sabitleyin.

Dantelle Kavanoz Süsleme

Siz de danteller ile kavanozların etrafını süsleyebilir ve harika tasarımlar ile dekoratif ürünler yapabilirsiniz.

Dantelle kavanoz süsleme
Dantelle kavanoz süsleme

Evde yaptığınız danteller ile kavanoz kenarlarını resimdeki gibi kaplayabilir ve harika örnek vazolar, kalemlikler, takı kavanozu gibi bir çok farklı süslemeler yapabilirsiniz. Hasır kumaş ile kaplayın ya da tığ işi iğne oyası örnekler ile cam kavanozları hemen kaplayın.

Dekoratif Örgü Kavanoz Modelleri

Aşağıda şiş ile yapılan örgü kavanoz süslemesi bulunmaktadır. Siz de çalışma masalarında kullanmak için kalemlik yapabilir ve üzerini bu örgü süslemeler ile kaplayabilirsiniz.

Dekoratif örgü kavanoz süsleme
Dekoratif örgü kavanoz süsleme

Kavanoz etrafını süsleme için şiş ile yapılan örgülerden faydalanabilirsiniz. Ya da son zamanlarda moda olan penye ip ile de hoş örnekler yapabilirsiniz. Evinizde ki kavanozları değerlendirmek için harika bir fikir.

Kavanozu Hasır İp İle Süsleme

Kavanoz süsleme için siz de elinizde ki hasır ipleri değerlendirebilirsiniz. Hasır ip ile kavanoz etrafını sarabilir üzerine el işi ya da örgülerle küçük çiçekler ve süslemeler yapabilirsiniz.

Kavanozu hasır ile süsleme
Kavanozu hasır ile süsleme

Kavanozu hasır ile süslemek için hasır ip, yapıştırıcı, cam kavanoz ve makasa ihtiyaç vardır. Siz de bu malzemeleri temin ederek kavanozları süslemeye başlayabilirsiniz.

Kavanozdan Saksı Yapımı

Dekoratif saksı modeli için siz de cam bir kavanoz, kalın bir hasır ip ve hazır dantelden böyle güzel bir bahçe saksı örneği yapabilirsiniz.

Kavanozdan saksı yapımı
Kavanozdan saksı yapımı

İsterseniz bu saksı modelini masa üzerinde, isterseniz terasta, ister balkonda ya da resimdeki gibi bahçelerde tercih edebilirsiniz.

Pastel Boyalarla Kavanoz Süsleme

Resimdeki gibi siz de pastel boyaları kullanarak kavanozun dışını bu şekilde sarabilirsiniz. Şekerlik, saksı ya da kalemlik olarak bu dekoratif cam kavanoz modellerini kullanabilirsiniz.

Pastel boyalarla kavanoz süsleme
Pastel boyalarla kavanoz süsleme

Kavanozun dışına isterseniz kumaş geçirebilir ve üzerine pastel boyaları yapıştırabilirsiniz. Güzel görünüm için en dış kısmına ise hasır bir ip bağlayabilirsiniz.

Kavanozda Mumluk Yapımı

Kavanoz içerisine siz de renkli taşlar yerleştirebilir üzerine su doldurarak hazır küçük mumlardan alıp içerisine atabilirsiniz.

Kavanozdan su içinde mumluk
Kavanozdan su içinde mumluk

Yukarıdaki örnekte kullanılacak malzemeler bizzat resim üzerinde yer almaktadır. Siz de farklı fikirler geliştirerek dekoratif kavanoz süsleme ile evinize aksesuarlar tasarlayabilirsiniz.

Kavanozdan İğnelik Yapımı

Renkli bir iğnelik yapımına ne dersiniz? İşte size küçük mama kavanozlarından harika bir dikiş kutusu. İçerisine düğmeleri koyarak ve üzerine resimdeki gibi kumaş ve pamuklardan iğne batırma kısımlarını yaparak siz de dikişlerinizi muazzam bir şekilde yapabilirsiniz.

Cam kavanozdan iğnelik yapımı
Cam kavanozdan iğnelik yapımı

Dekoratif iğnelik ile hem evinizin köşelerini süsleyebilir hem de kullanışlı ürünler yapabilirsiniz.

Kavanozlardan Banyo Seti Yapımı

Banyo setlerini siz de kendi elleriniz ile hazırlayabilirsiniz. Cam kavanozları istediğiniz renklere boyayarak içerisinde banyoda kullandığınız temizlik malzemelerini koyabilirsiniz.

Kavanozdan banyo seti yapımı
Kavanozdan banyo seti yapımı

Bu harika örneklerden farklı renklerde tasarımlar hazırlayabilir ve sevdiklerinize özel günlerinizde hediyelikler yapabilirsiniz.

Cam Kavanoza Teraryum Yapımı

Bu harika teraryum örneğini evinizde bulunan herhangi bir kavanozun içerisine siz de yapabilirsiniz.

Cam kavanoza teraryum yapımı
Cam kavanoza teraryum yapımı

Dekoratif teraryum örneği için yukarıdaki resimden siz de örnekler alabilir ve evinizin herhangi bir köşesine bu süslemelerden yapabilirsiniz. Gerekli olan malzemeler arasında bitki toprağı, deniz kumu, yeşillikler ve taşlar bulunmaktadır. İster farklı malzemeler ekleyin isterseniz sırf bu ürünler ile güzel hediyelikler hazırlayın.


Bir önceki yazımız olan Modern Genç Kız Odası Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde genç kız odası dekorasyonu, genç kız odası dekoru ve genç kız odası fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir